Co je RPG?

Ptali jste se někdy co to vlastně RPG znamená ?

RPG je Role-Playing game, do českého jazyka to znamená hra na hrdiny. Jako snad všude i zde si tvoříte osud založením herní postavy.

Pravidla

Každé RPG má nějaká pravidla. A dokonce i my nějaká máme. Pojďme se na ně podívat.

< Emote
 -
bohužel ani v reálném životě se bez emote neobejdete. Je to něco co vnímá každá bytost. U nás se píše do hvězdiček a už je nám jedno jestli píšeš v 1. nebo ve 3. osobě. Ovšem když píšeš v 1. osobě, tak tak piš celou dobu.

Příklad: *Zamává na něj*

-Přímá řeč 
kdo by nemluvil, že? Každý jednou něco řekne. To se u nás dává mimo hvězdičky.

Příklad: *Zamává na něj* Ahoj *koukne na něj a dojde k němu pomalým krokem.* 

- Myšlenky
Každý si někdy něco myslí! A ne že ne! 

Příklad: *Zamává na něj* Ahoj *koukne na něj a dojde k němu pomalým krokem* //Jak jen si na sebe mohl vylít pohár vína?//


<      Metagaming


Tímto pojmem popisujeme jakékoliv chování postavy, která využívá mimoherní informace, která daná postava nezískala ve hře. Stejně tak postava nesmí vědět, co se dělo v chatu před jejím příchodem, nezná ani jména ostatních postav, pokud se ji sami nepředstaví apod. Jedná se o závažný přečin proti RPG pravidlům a trestá se zabanováním postavy. 


<      Křišťálová stěna


Křišťálová stěna je pomyslná stěna, která odděluje hráče z reálného světa od postavy. Vezměte na vědomí že vy a vaše postava nejste dvě totožné osoby. Vaše postava má určité vlastnosti, chování apod., které třeba vy u sebe nemáte. Snažte se vaší postavu nevytvářet přesně podle své podoby. 

  • Vypravěč

Vypravěč je NPC postava - systémově vytvořená postava adminem, dříve nebo pozdějí příjde čas kdy se každý z nás setká ve hře s vyprávěčem. Vyprávěč je osoba která sice nemá hmotné tělo takže nehraje jako normální hráč, ale je to osoba která řídí děj hry. S vypravěčem se nediskutuje a jeho slova jsou svatá. Na jeho příspěvky se neodpovídá, lze s ním tedy potichu nesouhlasit, ale zde vaše práva končí.Pokud vypravěč není přítomen ve hře, je nutné herní situace, které by mohly vyžadovat vypravěčovo konání, stáhnout na minimum.

  • RPG upozornění

Jedna se o systém který vás upozorní na nesprávnost hry, nebo na jiné problémy ve hře. Na jeho příspěvky se nikterak nereaguje. Jedná se o upozornění konkrétní osoby na chybu ve hře.

  • Powerplaying

Základní chyba nováčků se jmenuje powerplaying. Každá postava musí nechat svého soupeře reagovat na podnět, který mu byl dán. Jedná se o bezohledné chování hráčů ve hře. Nikdo krom vypravěče nesmí za druhého rozhodnout, co se jeho postavě stalo.

  • Multiplaying

Multigaming neboli Mulťáctví je založení více účtů jen jednou osobou. Založení více účtu zde není sice zakázané, ale založte si pouze tolik herních účtů, které jste schopni zvládnout a věřte nebo ne, i jedna postava zabere spousty času.

  • Hra na hrdiny

Hráč neuznává svou zranitelnost třeba při souboji a hraje si na nezranitelného. Jedná se o silný nedostatek a prohřešek v RPG. Nikdo není dokonalý a i Vaše postava má své chyby. Při porušení tohoto pravidla hrozí zablokování účtu postavy
Do registrace napište do kolonky Pravidla: Mozek !!

Za předpokladu, že napíšete něco jiného, předpokládáme, že jste pravidla nečetli. Proto bychom Vám doporučili si je skutečně prostudovat.